اگر شما هم تو خونه یا محل کارتون یک تلویزیون دارید که قابلیت اتصال Lan را دارد شاید با مشکل اشتراک گذاری فایلها از کامپیوتر به تلویزیون مواجه شده باشید. همون All share یا DLNA در تلویزیون های samsung و LG

برای اشتراک گذاری فایلها از کامپیوتر به Smart TV تنها یک روتر نیاز دارید. در ویندوز 8 و ویندوز 7 در صورتی که پس از نصب آنتی ویروس نصب نکرده باشید و یا تنظیمات فایروال را تغییر نداده باشید. و شبکه خانگی شما فعال باشد، در Network and sharing center نام تلویزیون را به عنوان یک دستگاه جانبی میشناسد.

به طور مثال: در این حالت جهت تماشای یک فیلم سه بعدی در تلویزیون کافیست از طریق کامپیوتر بر روی فایل مربوط کلیک راست کرده و گزینه play to را دنبال و بر روی آیکن تلویزیون کلیک کنید. در این روش از کپی کردن فایل بر روی فلش و اتصال آن به تلویزیون بی نیاز میشود. و کمتر از 5 ثانیه طول میکشد تا فایل اجرا شود.

با توجه به استفاده اکثریت از نرم افزار ضد ویروس nod 32 بر روی سیستمهای خود، مشکل عدم شناسایی و ارتباط بین کامپیوتر و تلویزیون صورت میگیرد که تنها با یک کلیک رفع میشود.
مدتها من با این مشکل مواجه بودم و کسی نبود که راه حل این مورد را برای من توضیح بده، تا اینکه امشب با کلی جستجو در سایت http://eset.com راه حل بسیار سادۀ آنرا مشاهده کردم، و اکنون برای شما هم درج میکنم تا از این تکنولوژی لذت ببرید. کافیست برنامه نود 32 را باز کنید کلید F5 را بزنید. و طبق شکل زیر گزینه upnp  را کلیک کنید. اکنون اتصال بین تلویزیون و کامپیوتر برقرار میشود.

تصویری از برنامه پخش مالتی مدیا در تلویزیون (موزیک، عکس، ویدیو کلیپ) که پس از اتصال برقرار میشود.

play to

در گذشته (پست 22) هم مطلبی در این مورد و برنامه مربوطه نوشته بودم که اگر نگاه کنید بد نیست: http://vagarnapaschi.persianblog.ir/post/22