خیلی مختصر باید بگم، وقتی میخواهید توی تلویزیون تصویر، فیلم، و موسیقی گوش کنید، و فایل مورد نظرتون توی کامپیوتر یا گوشی هست، و این دستگاهها همه در یک شبکه محلی هستن. دیگه لازم نیست فایل را روی فلش کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید.

از روی کامپیوتر یا گوشی عکس یا فیلم را انتخاب میکنید، و بلافاصله بر روی تلویزیون به نمایش گذاشته میشود.

DLNA یک استاندارد هست که اکثر سیستم های جدید به این فناوری مجهز شدن، حتی روی بعضی از دوربین های عکاسی هم این فناوری نصب شده است. اینطور که عکس های روی دوربین عکاسی رو بدون سیم بر روی LED مشاهده میکنید.

توی سیستم های شرکت سامسونگ این فناوری را با نام all share میتوان یافت

برنامه مورد نیاز که قابلیت نصب شدن روی کامپیوتر را دارد را از آدرس http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw دانلود کنید.

برای انجام این کار میتوانید از همون مودم ADSL یا Wi-max استفاده کنید. فقط باید مودمتون دارای روتر باشه.

اگه تلویزون شما (LED) یا همون smart TV امکان اتصال بی سیم را دارد، که با همان wi-fi آنرا به مودم متصل کنید، اگر ندارد از طریق یک کابل شبکه، تلویزیون را به مودم متصل کنید.

بعد از طریق مدیا پلیر در ویندوز سون (Windows 7)، یا یک گوشی که دارای سیستم اشتراک گذاری هست، به راحتی یک سیستم چند رسانه ای بیسیم تشکیل بدهید و لذت ببرید.

در صورتی که برنامه مورد استفاده بر روی گوشی دارای تنظیمات همخوان با تلویزیون هوشمند شما باشد، از طریق موبایل میتوانید صدای تلویزیون را هم کنترل کنید.

دانلود برنامه: http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw